Ajurwedyjskie Spa

Co to jest Ajurweda?

Ajurweda, jest systemem medycyny indyjskiej, który rozwinięty został w starożytności. Termin ajurweda jest złożeniem słów ajuh – czyli życie o raz weda, oznaczający „wiedzę o życiu” lub „przebieg życia”. Ajurweda to medyczno – metafizyczna życiowa wiedza o uzdrawianiu, matka wszelkiej sztuki leczenia i jednocześnie filozofia sztuki życia. Jej zadaniem i główną istotą jest dążenie człowieka do pełnej równowagi na poziomie ciała, ducha i umysłu, uczy nas jak żyć, zachowując naturalną równowagę. Pomaga nam zrozumieć siebie oraz środowisko, w którym żyjemy. Inaczej mówiąc jest to system filozoficzny, który zajmuje się naturą, celem i sensem ludzkiego życia. W wedyjskiej wiedzy celem życia jest samopoznanie lub samospełnienie, czyli inaczej mówiąc realizacja boskiej świadomości i wyrażenia tej boskości w codziennym życiu.

Medycyna ajurwedyjska opiera się na metodach naturalnego uzdrawiania, wykorzystując do tego ziołolecznictwo, zabiegi na ciało, które mają na celu oczyszczenie organizmy z toksyn fizycznych, mentalnych, regenerację organizmu, a co za tym idzie zapewnienie powrotu do zdrowia. Nieodłączny element procesów zdrowotnych to zastosowanie odpowiednio skomponowanej diety, uwzględniającej typ ciała, jak tez obecnie występujące zaburzenia. Całość procesu zdrowotnego obejmuje także odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne, praktykę jogi, pranayamy (ćwiczenia oddechowe) oraz pracę na bardziej subtelnych poziomach, czyli emocji i umysłu.

Wielu lekarzy uważa, iż jest to najstarszy z istniejących systemów leczenia. Ajurweda jest nauką bardzo starą, choć przekornie i często nazywana jest „medycyną przyszłości”, ponieważ na nowo odkrywana jest i praktykowana z dużą skutecznością przez mieszkańców krajów zachodnich. Zgodnie z ajurwedyjską definicją zdrowia, pełne zdrowie nie opiera się jedynie na braku wyraźnych symptonów chorobowych, lecz stanowi stan absolutnie dobrego samopoczucia w całej swojej istocie.

Ajurweda zatem uświadamia nam jak żyć, aby wykorzystać wewnętrzna moc i rozwinąć w sobie w pełni człowieczą (materialną) i duchową (energetyczną) potencją. Ostatecznym celem naszego życia jest osiągnięcie oświecenia czyli spełnienie duszy, naszego energetycznego potencjału. Filozofia ajurwedyjska kładzie wagę na nasz duchowy rozwój i podnoszenie świadomości. Integruje różne nauki w imię pomocy człowiekowi w realizacji jego najwyższego potencjału (spełnienia jego duszy).

Masaże i zabiegi ajurwedyjskie

Masaż to terapia, która pozwala odblokować kanały energetyczne dla prawidłowego przepływu energii witalnej. Możemy wyróżnić następujące masaże ajurwedyjskie:

Masaż abhjanga, który jest częścią tradycyjnego ajurwedyjskiego programu oczyszczającego i odmładzającego. Masaż wykonywany jest przy użyciu dużej ilości oleju sezamowego, w trakcie tego masażu toksyny usuwane są z ciała, a kanały energetyczne odblokowują się, pozwalając na swobodny przepływ energii życiowej. Masaż ten rozpoczynany jest od masażu głowy, który zrobiony może być na sucho lub oleje sezamowym. Masaż ten zwiększa sprawność umysłową i wydajność fizyczną

Masaż Garszana, masaż nieco szorstkimi, wyprodukowanymi z surowego jedwabiu rękawicami. Działa jak peeling i polecany jest osobom z przewagą doszy kapha. W salonach kosmetycznych jest stosowany w terapiach antycellulitowych i odchudzających.

 

MASAŻE PODSTAWOWE

 

 • 30 min - 80 zł
 • 45 min - 100 zł
 • 60 min - 150 zł
 • 90 min - 180 zł

    Więcej informacji tutaj

 • 30 min - 80 zł
 • 45 min - 100 zł
 • 60 min - 150 zł
 • 90 min - 180zł
 • 120 min - 250zł

Więcej informacji tutaj

 • 60 min - 150 zł
 • 90 min - 180 zł
 • 120 min - 250 zł

Więcej informacji tutaj

 • 30 min - 80 zł
 • 45 min - 100 zł
 • 60 min - 150 zł

Więcej informacji tutaj

MASAŻE ANTYCELLULITOWE

30 min - 80 zł
45 min - 100 zł
60 min - 150 zł
Więcej informacji tutaj

30 min - 80zl
45 min - 100zł
60 min - 150 zł

 Więcej informacji tutaj

REFLEKSOTERAPIA

MASAŻE TWARZY

MASAŻE ORIENTALNE

ZABIEGI NA CIAŁO, AJURWEDE