Hammam Marokański

Hamman Marokański to masaż polegający na wykonaniu peelingu całego ciała, który dogłębnie i całkowicie oczyszcza naszą skórę – usuwa on obumarłe komórki i je wygładza. Do tego masażu wykorzystywane jest naturalne, carne mydło.

Kolejnym krokiem jest nakładanie maski z glinki, a punktem kulminacyjnym całego masażu jest masaż ciepłym olejem. W efekcie masażu skóra jest aksamitna oraz bardzo dobrze oczyszczona.

Hamman Marokański – etapy

Zabieg ten jest obecnie często dostępny w ofercie salonach spa, salonach kosmetycznych, czy salonach masażu.

Masaż Hamman Marokański składa się z następujących etapów. Etap pierwszy, łaźnia, prysznic, w tradycji marokańskiej pierwszy krok to korzystanie z łaźni, a w warunkach domowych możemy najzwyklej wziąć prysznic. Podczas kąpieli para wodna zmiękcza naszą skórę oraz otwiera pory, które się w niej znajdują, co sprzyja usunięciu z organizmu toksyn oraz lepszemu wchłanianiu cennych składników, które będą zawierały się w kolejnych etapach tego masażu. Etap drugi to peeling, który wykonujemy po prysznicu, inaczej mówiąc jest to dokładne oczyszczanie całego ciała. Zgodnie z marokańską tradycją w celu tym powinniśmy zrobić peeling przy wykorzystaniu specjalnej rękawicy Kessa, która zrobiona jest z ziarnistej tkaniny i ułatwia ona usuwanie zrogowaciałego nagłówka. Następnie rękawicą tą powinniśmy nałożyć na nasze ciało czarne mydło, naturalny produkt, który wytwarzany jest ze zmiażdżonych czarnych oliwek z oleju. Czarne mydło powinno mieć postać brunatnej pasty, która po połączeniu z wodą tworzy delikatną pianę, którą powinniśmy nałożyć na skórę, a potem okrężnymi, zdecydowanymi ruchami wykonujemy masaż. Na początku zaczynamy od masowania tułowia w kierunku klatki piersiowej, dodatkowo, dzięki takiemu masażu pobudzamy krążenie krwi. Następnym krokiem po peelingu jest oczyszczanie. Po wykonaniu masażu całe nasze ciało powinniśmy dokładnie spłukać i umyć wodą, a także przystąpić do rytułału oczyszczania glinką Rhassoul. Jest glinka wulkaniczna wydobywana w Maroku. Jest ona bogata w cenne minerały, takie jak magnez, krzem, potas, wapń, żelazo, miedź, cynk, dzięki którym bardzo dobrze oczyszcza ona skórę, ujędrnia i zapobiega jej wysuszeniu. Glinka, która dostępna jest w sklepach ma postać małych płytek, które powinniśmy wymieszać z wodą, poczekać, aż rozmiękną, a potem nałożyć na osuszoną skórę cienką warstwę powstałej papki. Pozostawiamy ją, aż do wyschnięcia, a potem spłukujemy strumieniem letniej wody. Ostatnim już krokiem masażu Hamman Marokański jest tak zwany rytuał namaszczenia. Podczas tego rytuału na ciało nakładamy odżywczy olej. Najlepszym do tej czynności jest olej arganowy, nazywany płynnym złotem Maroka. Stanowi on prawdziwy eliksir młodości, silnie nawilża i regeneruje skórę, stanowi idealne zakończenie tego pielęgnacyjnego i wyciszającego zabiegu.

Po tak wykonanych czynnościach relaksacyjnych na pewno będziemy czuli różnicę w kondycji i w wyglądzie naszej skóry, która stanie się gładsza i jędrniejsza. Zostaną z niej usunięte także oznaki zmęczenia i zredukujemy drobne zmarszczki. Masaż Hamman Marokański jest zalecany do stosowania raz na dwa tygodnie, co pozwoli utrwalić osiągnięte efekty.

Źródło: materiały prasowe Wizerunkowo.com/mn

MASAŻE PODSTAWOWE

 

 • 30 min - 80 zł
 • 45 min - 100 zł
 • 60 min - 150 zł
 • 90 min - 180 zł

    Więcej informacji tutaj

 • 30 min - 80 zł
 • 45 min - 100 zł
 • 60 min - 150 zł
 • 90 min - 180zł
 • 120 min - 250zł

Więcej informacji tutaj

 • 60 min - 150 zł
 • 90 min - 180 zł
 • 120 min - 250 zł

Więcej informacji tutaj

 • 30 min - 80 zł
 • 45 min - 100 zł
 • 60 min - 150 zł

Więcej informacji tutaj

MASAŻE ANTYCELLULITOWE

30 min - 80 zł
45 min - 100 zł
60 min - 150 zł
Więcej informacji tutaj

30 min - 80zl
45 min - 100zł
60 min - 150 zł

 Więcej informacji tutaj

REFLEKSOTERAPIA

MASAŻE TWARZY

MASAŻE ORIENTALNE

ZABIEGI NA CIAŁO, AJURWEDE