Jak przygotować się do masażu

Przed poddaniem się jakiemukolwiek rodzajowi masażu należy skonsultować się z lekarzem. Upewnij się, że jesteś w stanie wytrzymać nacisk i ból towarzyszący masażowi. Należy także znać swoje ograniczenia, aby wiedzieć, kiedy poprosić o pomoc. Należy zapytać lekarza o wszystkie przyjmowane leki. Być może przed masażem konieczne będzie zrobienie kilkudniowej przerwy w leczeniu. Ponadto przed masażem należy poinformować lekarza o wszelkich dolegliwościach i przyjmowanych lekach. Należy poinformować masażystę o ewentualnych alergiach. Być może trzeba będzie unikać pewnych olejków lub zapachów. Należy poinformować masażystę o przebytych lub aktualnych urazach, operacjach lub chorobach przewlekłych. Poinformuj także, czy jesteś w ciąży lub karmisz piersią, aby masaż nie spowodował żadnych obrażeń.

Sprawdź swoją masażystkę

Upewnij się, że masażysta jest osobą, której ufasz. Sprawdź tablicę rejestracyjną samochodu, którym jedzie masażysta. Poproś o pokazanie licencji. Możesz także zadzwonić do gabinetu masażysty, aby sprawdzić nazwisko w książce wizyt. Dodatkowo, zastanów się nad jednym z poniższych pytań, aby ustalić, czy możesz się zrelaksować i cieszyć masażem: Czy masażysta ma na uwadze Twój najlepszy interes? Czy ma jakieś ukryte plany? Czy jego ubiór jest odpowiedni do warunków panujących w gabinecie masażu?

Zarezerwuj wizytę online

Umów się online na wizytę przed masażem. Możesz mi później podziękować. Serwisy rezerwacji online, takie jak Reserve Now czy OpenTable, ułatwiają bezpieczne rezerwowanie wizyt na masaż. Większość serwisów umożliwia umówienie się na wizytę z terapeutą z ich sieci. Możesz wybrać jeden z wielu rodzajów masażu, takich jak masaż tkanek głębokich, relaksacyjny, szwedzki, sportowy, stołowy, refleksologiczny i wiele innych.

Zdejmij całą biżuterię, zegarki i nakrycia głowy

Przed masażem zdejmij wszelką metalową biżuterię, zegarki i nakrycia głowy. Dotyczy to również metalowych obrączek ślubnych, zegarków Fitbit i innych metalowych przedmiotów. Przed masażem zdejmij wszystkie metalowe bransoletki, naszyjniki i kolczyki. Telefon komórkowy, pieniądze i klucze można mieć przy sobie, ale wszystkie metalowe przedmioty należy przed masażem zostawić w szafce.

Zdejmij odzież, w tym buty i skarpetki.

Zdejmij ubranie, łącznie z butami i skarpetkami. Przed masażem rzeczy wartościowe należy zostawić w szafce lub torbie. Podczas masażu należy mieć na sobie ubranie, chyba że masażysta uzna, że chcesz czuć się bardziej komfortowo. Jeśli wspólnie z masażystą ustalimy, że chcesz czuć się bardziej komfortowo, możesz zdjąć ubranie. Należy pamiętać, że masażystka musi obchodzić się z Tobą, aby móc Cię widzieć i pracować nad Tobą.

Nie zapomnij wziąć prysznica i umyć zębów

Nie zapomnij wziąć prysznica i umyć zębów przed masażem. Nigdy nie można być zbyt ostrożnym, jeśli chodzi o zarazki. Upewnij się, że dokładnie umyłeś włosy i ciało, zwracając szczególną uwagę na okolice intymne. Jeśli nie czujesz się komfortowo, dając masażyście dostęp do miejsc intymnych, zawsze możesz poprosić, aby masaż skupił się na plecach, ramionach lub nogach.

Nie pij alkoholu przed wizytą

Nie pij alkoholu na dwie godziny przed masażem. Alkohol wprawdzie odpręża, ale zaburza zdolność do absorbowania bólu. Niektórzy masażyści nie przyjmują klientów uzależnionych od alkoholu. Jeśli tak jest, to możesz być pewien, że masaż będzie miał na celu bardziej relaks niż uśmierzenie bólu.

Nie jedz obfitego posiłku na 2 godziny przed wizytą

Na dwie godziny przed masażem nie należy spożywać obfitych posiłków. Jeśli to możliwe, najlepiej poczekać przynajmniej trzy godziny przed masażem. Obfity posiłek w żołądku może spowodować niestrawność, co może utrudnić relaks.

Przed masażem nie należy korzystać z sauny, jacuzzi ani gorącej kąpieli.

Na dwie godziny przed masażem nie korzystaj z sauny, jacuzzi ani gorącej kąpieli. Tego typu kąpiele mogą odwodnić organizm, co może spowodować uczucie ciężkości i wzdęcia. Zamiast orzeźwiającej sesji w saunie lub relaksującej gorącej kąpieli, możesz czuć się ciężki i wzdęty od wody z sauny lub gorącej kąpieli.

Zrelaksuj się i głęboko oddychaj

Weź głęboki oddech i zrelaksuj się, gdy masażysta głaszcze twoje plecy, ramiona lub nogi. Pozwól mięśniom się rozluźnić, gdy masażysta będzie je rozluźniał. Pozostań spokojny, zrelaksowany i pogrążony w medytacji, a Twoje ciało uwolni napięcie. Możesz też wyobrazić sobie, że jesteś w kojącym miejscu, np. na plaży, na snowboardzie w parku lub we własnym łóżku, a masażysta pracuje nad Twoimi mięśniami.

W co się ubrać na wizytę na masaż: 3 ważne wskazówki

Upewnij się, że ubranie, które założysz na masaż, jest wygodne. Jeśli nie chcesz zwracać uwagi na swój wygląd, możesz założyć ubranie do jogi lub do ćwiczeń. Upewnij się, że masz na sobie buty, które możesz nosić w domu lub które mają wkładkę na pięcie. Ostatnią rzeczą, jakiej sobie życzysz, jest zwichnięcie lub nadwyrężenie. Noś ubrania, których nie trzeba brudzić. Jeśli nie masz nic wygodnego do ubrania na masaż, weź ze sobą ręcznik, na którym będziesz mógł się położyć, lub koc, którym będziesz mógł się owinąć.

Nie noś obcisłych ubrań, które powodują tarcie lub uszkadzają skórę.

Nie noś ciasnych ubrań, które mogą powodować tarcie podczas masażu. Może to doprowadzić do zaczerwienienia, pęcherzy lub odleżyn. Wybierz ubranie, które jest wygodne, ale nie jest zbyt luźne ani workowate. Luźne ubranie może powodować zbyt duże tarcie pomiędzy skórą a dłońmi terapeuty lub leżanką, co może wywołać ból.

Nie używaj zbyt mocnego makijażu ani perfum

Na koniec, nie używaj zbyt dużo kosmetyków do makijażu lub perfum. Nie chcesz, aby Twój masażysta był przytłoczony Twoim zapachem. Wybierz lekki zapach, którym będziesz mogła się swobodnie podzielić z masażystą po masażu.