Jakie są zalety masażu relaksacyjnego?

Masaże są często określane jako najskuteczniejsze techniki łagodzenia stresu. Są również jednym z najlepszych sposobów na rozluźnienie mięśni i zwiększenie przepływu krwi. Masaż to forma terapii praktykowana od tysięcy lat. Mówi się, że był używany do poprawy zdrowia, łagodzenia bólu, zmniejszania lęku i relaksu.
Chciałbym wykorzystać ten rozdział, aby przedstawić korzyści płynące z terapii masażem w wielu różnych celach. Masaże zyskują popularność na całym świecie. Udowodniono, że zmniejszają stres i ból, zmniejszają niepokój i zwiększają relaksację.

Masaże mogą uwolnić mięśnie od napięcia, zwiększyć krążenie krwi i pomóc lepiej spać. Masaże pomagają nawet przywrócić poziom energii w ciele, który może być uszczuplony przez fizyczne lub psychiczne zmęczenie.

Masaże poprawiają również nastrój, zmniejszając lęk i obniżając poziom kortyzolu w organizmie, co ma wpływ na depresję. Bóle ciała spowodowane zapaleniem stawów, napięcie mięśni spowodowane stresem związanym z pracą, ból dolnego odcinka kręgosłupa z powodu powtarzających się urazów przeciążeniowych – wszystkie te czynniki cierpią z powodu zmniejszonych zdolności gojenia spowodowanych wysokim poziomem kortyzolu.

Różnice między masażem szwedzkim a masażem tkanek głębokich

Masaż szwedzki jest często mylony z masażem tkanek głębokich. Dzieje się tak ze względu na sposób ich wykonania – uderzenia są podobne, ale techniki są różne.

– Masaż szwedzki to długie, płynne ruchy na całym ciele. Ma na celu rozluźnienie mięśni wokół stawów i ćwiczenie napięcia w mięśniach
– Masaż tkanek głębokich obejmuje specyficzne techniki dla każdego obszaru ciała, skupiając się na określonych strukturach .

Głęboki masaż tkanek
– Masaż tkanek głębokich skupia się na określonym obszarze ciała, takim jak ramię lub noga.

Masaż szwedzki to rodzaj masażu, w którym terapeuta pracuje nad grupami mięśni długimi, ślizgowymi ruchami. Masaż tkanek głębokich jest bardziej skoncentrowany na wypracowaniu węzłów i punktów spustowych wokół ciała.