Masaż antycellulitowy, ujędrniający

Masaż jest jedną z najstarszych form sztuki, która powoduje uzdrawianie naszego ciała. Dzięki technikom, które są wykorzystywane, masaż może wpływać na redukcję stresu, poprawę krążenia, usprawnianie procesów gojenia, a także aktywację układu limfatycznego. Niektóre rodzaje masażu mogą też skutecznie wspomóc walkę z cellulitem. Taki masaż nazywany jest masażem antycellulitowym, a także ujędrniającym. Najczęściej stosowany jest wśród kobiet, które chcą poprawić wygląd swojego ciała, a także nieco schudnąć.

Na czym polega masaż antycellulitowy

Przed przystąpieniem do masażu antycellulitowego powinniśmy pamiętać o tym, iż jest to głównie technika uciskania skóry oraz tkanki podskórnej. Może ona aktywować układ limfatyczny oraz wzrost krążenia żylnego. Ruchy rąk osoby, która wykonuje masaż powinny być kierowane w stronę serca. Masaż nóg zaś powinniśmy rozpocząć od łydek i kierować się w stronę ud, a końcowe ruchy powinniśmy kierować w stronę pachwin. Tak wykonywany ruch kierujmy właśnie w stronę serca. W trakcie wykonywania masażu antycellulitowego potrzebny jest preparat, który daje poślizg, może to być krem lub oliwka. Ruchy, które powinniśmy wykonywać w masażu antycellulitowym, to: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, a także szczypanie. Po wykonaniu masażu antycellulitowego powinien na naszym ciele być zauważalny następujący odczyn, tzw. zaczerwienienie skóry, które powinno być wynikiem ruchów ugniatania oraz szczypania fałdów naszej skóry. Jeżeli tak nie jest, to oznacza to, że masaż wykonany był źle, powinniśmy go powtórzyć, wkładając nieco więcej siły i energii.

Masaż antycellulitowy, efekty:

Zaleca się serię zabiegów, dobierania indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania cellulitu. Dzięki regularnym masażom następuje: znaczna poprawa kondycji skóry, ujędrnienie i uelastycznienie naskórka, wzmocnienie mięśni, które stają się bardziej elastyczne, zmniejszenie obwodów ciała, poprawa przepływu krwi i limfy, likwidacja obrzęków zastoinowych i uczucia ciężkości nóg, likwidacja stanów zapalnych, detoksykacja organizmu, zrelaksowanie organizmu oraz poprawa samopoczucia.

Masaż antycellulitowy przeciwwskazania

Choć masaż w znacznym stopniu przyczynić może się do zmniejszenia cellulitu lub całkowicie wyeliminować problem, nie jest to metoda, z której mogą skorzystać wszyscy. Masażu tego powinni unikać kobiety miesiączkujące, ciężarne, karmiące piersią. Nie należy wykonywać go u osób cierpiących na żylaki oraz nadciśnienie i choroby serca, czy nerek. Masaż antycellulitowy odradzany jest też pacjentom, u których stwierdzono nadczynność tarczycy, wysiękowe zapalenie stawów, gruźlicę, lub chorobę nowotworową. Do kolejnych przeciwwskazań należą: choroby alergiczne, gorączka, przerwanie ciągłości naskórka, świeże rany, otarcie i zadrapania na skórze, depilacja ciała w przeciągu ostatnich kilku dni.

 

 

MASAŻE PODSTAWOWE

 

  • 30 min - 100 zł
  • 45 min - 120 zł

    Więcej informacji tutaj

 

  • 30 min - 100 zł
  • 45 min - 120 zł
  • 60 min - 170 zł
  • 90 min - 200 zł
  • 120 min - 250zł

Więcej informacji tutaj

  • 60 min - 170 zł
  • 90 min - 200 zł
  • 120 min - 250 zł

Więcej informacji tutaj

  • 30 min - 100 zł
  • 45 min - 120 zł
  • 60 min - 170 zł

Więcej informacji tutaj

MADEROTERAPIA

REFLEKSOTERAPIA

MASAŻE TWARZY

MASAŻE ORIENTALNE

ZABIEGI NA CIAŁO AJURWEDA