Masaż głowy

Masowanie głowy jest znane od dawien dawna. Czynność ta poprawia krążenie krwi, skutecznie redukuje i likwiduje ból głowy oraz zmęczenie, ponadto masaż ten powoduje wzmocnienie włosów, sprawia też, że są one lepiej odżywione. Masaż głowy zaleca się w szczególności osobom, u których nadmierne wypadanie włosów jest związane z problemami z krążeniem. Masaż głowy może nawet powstrzymać proces łysienia. Masowanie głowy powinno być wykonywane delikatnie, okrężne ruchy samymi opuszkami palców, po czym rozstawiamy palce szeroko na skórze głowy i zbliżamy je do siebie, czynność ta będzie powodowała lekki ucisk głowy. Zabieg ten powinien być stosowany na całej powierzchni skóry głowy.
Proces masowania głowy powinien być rozpoczęty od pozbycia się obumarłych włosów. Włosy te należy pociągnąć palcami od nasady głowy do końcówek, co będzie wyglądało jak czesanie. Czynność ta wzmacnia nasze włosy. Gdy podczas masażu włosy będą wypadać częściej niż zwykle, nie należy wtedy przerywać tej czynności ale częściej ją stosować, aby usunąć wszystkie martwe włosy.

Metody masażu głowy

Na palce powinna być nałożona oliwka z oliwek, w przypadku skóry suchej lub woda mineralna, w przypadku skóry tłustej i normalnej, aby ułatwić proces masażu. Skóra głowy może być podczas masażu szczypana, głowa delikatnie unoszona, lekko drapana. Pomoże to w pobudzeniu krążenia krwi. Masaż ten możemy wykonywać palcami lub specjalnie wykonanym do tej czynności urządzeniem – masażerem do głowy. Dobrym pomysłem jest masowanie głowy przy każdym myciu. Masaż głowy ułatwia też oczyszczanie skóry głowy oraz pozbycie się martwego naskórka, zmniejsza też nadmierną produkcję łoju w gruczołach.

Gabinet masażu Sansara Szczecin, Masaż głowy, oferta cenowa:

30 min 30 zł

Gabinet masażu Sansara Szczecin Joanna Patkowska serdecznie zapraszamy

POWRÓT
Close Menu