Masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi

Masaż gorącymi kamieniami był już stosowany w starożytnych Chinach oraz przez hawajskich szamanów, którzy używali do tego celu skał wulkanicznych. Masaż przy użyciu gorących kamieni ma szczególnie zdrowotny wpływ na kilka grup narządów wewnętrznych.
Masaż gorącymi kamieniami wykonuje się bazaltem oraz białym marmurem. Dzięki gładkiej powierzchni tych kamieni jest ułatwiony poślizg na skórze. Największe kamienie układa się na brzuchu, czy kości krzyżowej oraz pod szyją, a mniejsze kamienie powinny być trzymane w dłoniach masowanej osoby, a najmniejsze kładzie się między palcami stop oraz na twarzy.

Techniki wykonywania masażu gorącymi kamieniami

Masaż ten zazwyczaj trwa od 60 do 90 minut. Gdy kamienie wystygną w trakcie masażu, powinniśmy je wymienić. Najpierw masowana powinna być przednia, a potem tylna część naszego ciała. Do tego masażu wykorzystywane są następujące techniki: głaskanie, które polega na przesuwaniu kamieni wzdłuż ciała. Bardzo ważne jest to, aby odpowiednio dobrać rozmiar i kształt kamienia, tak aby jego powierzchnia jak najściślej przylegała do ciała masowanego. Rozcieranie, technika ta polega na masowaniu ciała ruchami okrężnymi. Kolejną i ostatnią techniką jest ugniatanie, masujący zbliża do siebie dwa kamienie o podobnym kształcie i rozmiarze, po czym ugniata on powstałą między nimi fałdę.

Masaż gorącymi kamieniami, przeciwwskazania

Pomimo dobroczynnego działania masażu gorącymi kamieniami, nie jest jednak on zawsze zalecany. Szczególnie odradza się korzystanie z tego masażu osobom, których skóra jest bardzo wrażliwa, w szczególności na ciepło i dotyk. Nie powinny też korzystać z niego osoby, których układ nerwowy został w jakiś sposób uszkodzony oraz osoby, które mają problemy z układem krążenia i wady lub choroby serca. Przecwiwwskazaniem są także ostre stany zapalne stawów, kości ścięgien i tkanek okołostawowych. Masażu tego nie powinno też stosować przy nowotworach, cukrzycy oraz gdy na skórze występują rany, owrzodzenia oraz kobiety w czasie ciąży.

Gabinet masażu Sansara Szczecin, Masaż gorącymi kamieniami, oferta cenowa:

30 min (plecy) – 100 zł
45 min – 120 zł
60 min – 150 zł
90 min – 200 zł

ZAMÓW WIZYTĘ  POWRÓT / OFERTA

 

Gabinet masażu Sansara Szczecin Joanna Patkowska serdecznie zapraszamy