Masaż leczniczy pleców – porady

Głównym zadaniem, który ma masaż leczniczy pleców jest wyleczenie pacjenta z dolegliwości, głównie bólu pleców, a także rozluźnić mięśnie. Masaż leczniczy w głównej mierze zaleca się osobom z wadami postawy, a także osobom, które prowadzą siedzący tryb życia, także polecany jest w terapii po złamaniach, zwichnięciach, poprawia ukrwienie i odżywienie tkane miękkich wokół stawu, likwiduje on przykurcze, przy uszkodzeniach mięśni i ścięgien. Masaż ten zaleca się też osobom przewlekle leżącym w celu zapobiegania przykurczów i usprawnienia krążenia krwi, które jednocześnie zmniejszy ryzyko tworzenia się, trudnych do leczenia odleżyn.
Masaż leczniczy wymaga bardzo dobrej znajomości wiedzy z zakresu anatomii i fizjologi człowieka, powinien być on przeprowadzany przez wykwalifikowanego rehabilitanta. Masażysta powinien posiadać przy sobie zestaw preparatów, z których będzie korzystał podczas zabiegu. Są to środki, które nadają poślizg, takie jak oliwka, talk kosmetyczny, wazelina, preparaty, takie jak żele, maści, kremy o działaniu przeciwbólowym.
Czas masażu jest uzależniony od rodzaju schorzenia, wynosić powinien około 40 – 60 minut. Wykorzystywane powinny być takie techniki masowania, jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wałkowanie, czy wyciskanie. O doborze technik decyduje masażysta, a uzależnione one są od schorzeń, które posiada pacjent. Masaż leczniczy pleców powinien być wykonywany jak przepływa krew żylna, czyli w kierunku serca, a jego siła zależeć powinna od schorzenia i wrażliwości na ból.
Gabinet masażu Sansara Szczecin Joanna Patkowska serdecznie zaprasza na masaż leczniczy pleców. Nasz gabinet znajduje się w samym centrum miasta Szczecin, gdzie można w prosty sposób dojechać samochodem. Zapraszamy.