Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny to jedno z działań fizjoterapeutycznych, dzięki któremu za pomocą rąk lub innych urządzeń, które zostały stworzone do tego celu, usprawniane jest krążenie limfy. Wykorzystanie tego sposobu zapobiega chorobom, które wynikają z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych. Tempo masażu limfatycznego jest bardzo wolne, zaleca się wykonywanie od 10 do 15 ruchów na minutę, a wykorzystywane techniki powinny być wykonywane płynnie i delikatnie. Zabiegi tego masażu powinny odbywać się nawet do kilku razy dziennie. Za twórcę masażu limfatycznego uważa się duńskiego lekarza, Emila Voddera.
Drenażu używa się z powodzeniem nie tylko jako masaż ogólny, ale także jako zabieg kosmetyczny twarzy. Jest leczeniem wspomagającym mastektomii, kwadrantektomii lub obrzęku limfatycznym. Masaż limfatyczny może być wykonywany manualnie przez wykwalifikowanego masażystę lub fizjoterapeutę. Inna formą masażu limfatycznego jest użycie specjalnych aparatów do masażu. Stosuje się także lub wykorzystuje specjalny rodzaj plastrowania, inaczej mówiąc kinesiotapingu.

Masaż limfatyczny, przeciwwskazania:

Możemy wyróżnić następujące przeciwwskazania do masażu limfatycznego: aktywna choroba nowotworowa, stany po operacyjnym usunięciu nowotworów, zapalenie naczyń chłonnych, obrzęk powstały na skutek ostrych stanów zapalnych, zakrzepica żył głębokich (w przeciągu ostatniego pół roku), choroby skóry, podwyższona temperatura ciała, niewydolność serca, otwarte rany, czynna gruźlica płuc, guzki niewiadomego pochodzenia.

Gabinet masażu Sansara Szczecin, masaż limfatyczny, oferta cenowa:

30 min – 60 zł
45 min – 80 zł
60 min – 100 zł
90 min – 130 zł

Gabinet masażu Sansara Szczecin Joanna Patkowska serdecznie zapraszamy

POWRÓT
Close Menu