Masaż relaksacyjny, zalety

Jeżeli jesteś zmęczony po całym tygodniu ciężkiej pracy, na dobry relaks, a także wypoczynek wskazany jest masaż relaksacyjny. Masaż ten jest zalecany z wielu powodów, w szczególności osobom, które prowadzą siedzący tryb życia, czy tez tak zwaną siedzącą pracę przed komputerem. Masaż ten cieszy się także bardzo dużą popularnością, powinniśmy wiedzieć o tym, iż masaż ten obejmuje nie tylko naszą strefę psychosomatyczną ale też i w szczególności strefę fizyczną.

Masaż relaksacyjny w głównej mierze powinien nam posłużyć aby dobrze się wyciszyć, zredukować do zera cały stres, który nagromadziliśmy.

W gabinecie masażu Sansara Szczecin podczas masażu relaksacyjnego panuje atmosfera odprężająca, wykorzystywane są do masowania naszego ciała różnego rodzaju olejki zapachowe.

Masaż relaksacyjny, techniki

W trakcie wykonywania masażu relaksacyjnego stosowane są różnego rodzaju techniki, na przykład, takie jak: głaskanie podłużne, czy koliste, uciskanie, ugniatanie, rozcieranie całego ciała pacjenta. Masażysta wykonuje powolne ruchy, które mają za zadanie obniżenie napięcia mięśni, czy też naszych nerwów. Do wykonywania masażu relaksacyjnego nie istnieją żadne konkretne wskazania. Jego celem jest uspokojenie naszych nerwów, czy odprężenie naszego ciała, poprawienie krążenia krwi i zwalczanie bezsenności. Masaż relaksacyjny nie jest zabiegiem leczniczym, więc może z niego korzystać dosłownie każdy. Jednak istnieje kilka przeciwwskazań, takich, jak: nie powinny z niego korzystać osoby, które posiadają choroby skóry, wysoką temperaturę, mają problemy z układem krążenia, chorobą nowotworową. Nie wszystkie masaże stosuje się u kobiet w ciąży. Dlatego więc przed wybraniem się do salonu masażu w Szczecinie, powinniśmy najpierw dla naszego bezpieczeństwa stwierdzić, czy nie posiadamy wyżej wymienionych problemów zdrowotnych, jeżeli nie, będziemy z pewnością cieszyć się z dobrze wykonanego masażu.