Masaż klasyczny Szczecin, techniki, jak się przygotować?

Masaż klasyczny stosowany jest od wielu wielu lat, już nawet od 3 tysięcy lat, a zaczęto stosować go już w Chinach. Jeżeli chcemy, aby masaż klasyczny odpowiednio na nas zadziałał po wizycie u masażysty, to powinniśmy odpowiednio się do niego przygotować. Bardzo ważną rzeczą jest to, aby około półtorej godziny przed zabiegiem nie jeść ciężkostrawnych posiłków, a także powinniśmy wziąć także przed samym masażem prysznic.
Masaż klasyczny posiada wiele pozytywnych konsekwencji, takich, jak na przykład: aktywizuje działanie układu limfatycznego i krwionośnego, dzięki czemu tlen i substancje odżywcze w większej ilości trafiają do organizmu. Masaż klasyczny bardzo dobrze działa też na nasz układ nerwowy, uspokaja nas i pobudza do działania. Powoduje on sprawniejsze przesyłanie bodźców do mięśni. Poprawia krążenie krwi, działa dobrze na ruchomość naszych stawów, przyspiesza on też proces spalania materii, działa pozytywnie na nasze mięśnie, po wykonanym masażu są one bardziej elastyczne i ukrwione. Masaż ten działa także w bardzo pozytywny sposób na naszą psychikę, wspomaga on wydzielanie serotoniny, tak zwanego hormonu szczęścia, poprawia nasz nastrój. Działa on też dobroczynnie na naszą skórę, usuwa martwy naskórek.
Masaż klasyczny jest także bardzo dobrym rozwiązaniem przy skręceniach, stłuczeniach kończyn zwyrodnieniowych i reumatycznych, pomaga on też złagodzić bóle kręgosłupa, wady postawy, pomaga rozluźnić mięśnie i stawy, pomaga też w gojeniu się blizn. Jest on też idealny w leczeniu chorób związanych z przemiana materii, nerwobólach, a także w przypadku leczenia nadwagi.
Przeciwwskazania do stosowania masażu klasycznego to stany zapalne i alergiczne skóry, infekcja, której towarzyszy duża gorączka. Masażu klasycznego także nie powinno się wykonywać gdy pacjent posiada miażdżyce naczyć obwodowych, zapalenie żył i zakrzepy oraz jeżeli u pacjenta widoczne są żylaki, w przypadku kamienic nerkowej, choroby wrzodowej żołądka oraz u kobiet w ciąży i miesiączki.